Middle School Golf

Coed Match: Huntington Catholic 140, Manchester 158

Manchester – Sam Ayres 35, Conner Lauer 37, Jake Betzner 40, Kayla Hippensteel 40, Jackson Felger 41, Caden Egner 42, Logan Penrod 46.



Boys Match: Wawasee 192, West Noble 225

Wawasee – Alec Wortinger 45, Caleb Clevenger 46, Caden Welty 47, Gavin Hunziker 55, Landon Dilley 56, Jack Stover 58, Ty Brooks 57, Jay Duncan 63, Evan Brower 66, Titus Taylor 69.



Girls Match: West Noble 193, Wawasee 194

Wawasee – Taylor Cripe 60, Alexis Misher 67, Jordan Gibbs 68. 



Eighth Grade Boys Track & Field

Valley 88, Whitko 55, Lakeview 53, LCA 2

Results: 110 Hurdles – 1. Clark (W) 19.0; 100 – 1. Kirchenstein (V) 12.87; 4x100 – 1. Whitko 52.03; 400 – 1. Berg (W) 1:01.53; 200 Hurdles – 1. Keeling (V) 31.44; 800 – 1. Reickerd (W) 2:32.95; 200 – 1. Kirchenstein (V) 25.9; 4x400 – 1. Valley 4:19.63; Long Jump – 1. Shepherd (V) 15-9.25; High Jump – 1. Perkins (V) 4-11; Discus – 1. Dawson (L) 129-6; Shot Put – 1. Melanson (V) 41-4.



Eighth Grade Girls Track & Field

Lakeview 68, Whitko 62, LCA 32, Valley 29

Results: 100 Hurdles – 1. Fugate (W) 18.75; 100 – 1. Fugate (W) 14.72; 4x100 – 1. Whitko 1:00.09; 400 – 1. Martinez (L) 1:13.87; 200 Hurdles – 1. Parker (L) 34.16; 800 – 1. Spurling (W) 2:58.10; 200 – 1. Collins (V) 32.0; 4x400 – 1. Lakeview 5:21.06; Long Jump – 1. Banks (LCA) 11-11.75; High Jump – 1. Olson (L) 4-2; Discus – 1. Seeley (L) 62-1.5; Shot Put – 1. Meadows (L) 22-2.

Seventh Grade Boys Track & Field

Lakeview 101, Valley 68, Whitko 17, LCA 7

Results: 110 Hurdles – 1. Burritt (L) 19.37; 100 – 1. Parker (V) 13.82; 4x100 – 1. Lakeview 53.75; 400 – 1. Malagon (L) 1:07.35; 200 Hurdles – 1. Wilson (V) 32.03; 800 – 1. Burritt (L) 2:29.0; 200 – 1. Perry (L) 28.37; Long Jump – 1. Curtis (L) 15-3; High Jump – 1. Hall (L) 4-8; Discus – 1. Alber (V) 78-0; Shot Put – 1. Flores (L) 30-8.



Seventh Grade Girls Track & Field

Lakeview 77, Valley 53, Whitko 42, LCA 21

Results: 100 Hurdles – 1. Henderson (V) 19.72; 100 – 1. Darlington (L) 14.75; 1 Mile – 1. Miller (TV) 6:20.58; 4x100 – 1. Whitko 1:02.79; 400 – 1. Mimnaugh (L) 1:12.31; 200 Hurdles – 1. Mimnaugh (L) 36.43; 800 – 1. Henderson (V) 3:03.10; 200 – 1. Mimnaugh (L) 29.97; Long Jump – 1. Darlington (L) 12-10.75; Discus – 1. Ramirez (L) 49-7.50; Shot Put – 1. McCrum (LCA) 26-1; High Jump – 1. Rhoades (W) 4-2.