BOYS GOLF
Thursday
Plymouth 186, LaVille 198,
Tippy Valley 214
Valley – Cade Brouyette 40, Chandler Newsome 45, Austin Crill 59, Billy Robbins 70, Matt Hume 77.

GIRLS GOLF
Thursday
Tippy Valley 172, Plymouth 172,
Lakeland Christian Academy (N/A)
Valley (6 holes) – Alli Miller 37, Delaney Sandbakken 39, Makayla Sandbakken 47, Jordan Krotke 49, Bethany Johnson 55.
BOYS TRACK AND FIELD
Thursday
Tippy Valley 104, North Miami 62, Lakeland Christian Academy 15, Northfield 8
(Valley Results)
Discus – 1. Jameson Baker 113-3, 3. Dillon Powell 91-01; Shot Put – 1. Will Ruff 38-9, 2. Powell 36-5.5, 3. Baker 32-6.5; 110 Hurdles – 1. Travis Shull 19.2, 3. Tommy France 21.0; 100 – 1. Dakota Parker 13.3, 2. Wes Johnston 13.4; 1600 – 1. Shaun Honeycutt 5:48, 3. Evan Lowman 6:07; 4x100 Relay – 1. Tippy Valley 51.70; 400 – 1. Parker 1:01.8, 2. Ethan Warren 1:09.6, 3. Wes Melanson 1:10.8; 200 Hurdles – 2. France 33.5; 800 – 2. Zach Landis 2:49, 3. Jalen Potter 2:51; 200 – 1. Parker 28.9; 4x400 Relay – 2. Tippy Valley 4:52.
(LCA Results)
Long Jump – 3. Elijah R. 15-2; High Jump – 2. Ramen 4-6.

GIRLS TRACK AND FIELD
Saturday in Plymouth
Red Storm Relays
Team Scores – 1. Chesterton 70, 2. Ben Franklin 55, 3. Edgewood 44, 4. Lincoln 42, 5. Whitko 16
(Edgewood Results)
Shuttle Hurdles – 3. (Audrey Hansen, Maygan Bellamy, Ashlynn Hepler, Alexie Day) 1:17.4*; 100x100x200x400 – 4. (Raina Armey, Nikki Parrett, Bellamy, Morgan Bruner) 2:10.5; 4x400 – 3. (Joelle Messenger, Hepler, Hansen, Kenzie Martz) 4:46.8; 4x100 – 3. (Parrett, Katiana Rodriguez, Kerigan Hatfield, Armey) 56.5; 4x800 – 3. (Amber Hagan, Megan Dawson, Remi Beckham, Emma Bohnenkamper) 11:18.2; 4x200 – 3. (Bellamy, Day, Martz, Rodriguez 4:46.8; Discus – 1. (Bohnenkamper, Hatfield) 153-2*; Shot Put – 2. (Madison Haines, Rodriguez) 52-5; Long Jump – 4. (Bruner, Martz) 24-3.5; High Jump – 3. (Day, Bayley Dobbins) 9-4*.
* – School Record
Thursday
Tippy Valley 79, North Miami 53, Northfield 38, Lakeland Christian Academy 22
(Valley Results)
Discus – 2. Cora Alber 57-6; High Jump – 2. Olivia Alspaugh 4-3, 3. Olivia Smith 4-1; Shot Put – 1. Caleigh Zolman 26-6.5; 110 Hurdles – 1. Gabby Olson 19.2, 2. Melinda Kruger 19.4; 100 – 1. Cheyne Oldfather 14.5; 1600 – 2. Taylor Gunter 6:35; 400 – 2. Helene Drake 1:10.8; 800 – 3. Gunter 3:10; 200 – 1. Sarah Tucker 30.15, 2. Oldfather 30.5; 4x400 Relay – 1. Tippy Valley 5:23.
(LCA Results)
1600 – 1. Plastow 6:33; 400 – 1. Slone 1:10.6; 800 – 1. Plastow 3:04.